Egy sztrájk utóélete, avagy mit tehet a szakszervezet, ha a munkáltató „bosszút” áll.

Előző cikkünkben a sztrájk lebonyolításáról írtunk annak apropóján, hogy két multinacionális cég szakszervezete is sztrájkot hirdetett az elmúlt napokban a bérekért folytatott harcban.

A sztrájk a munkavállalók egyik legfontosabb eszköze érdekeik érvényesítésére. De mi történik akkor, ha a munkáltató nem tudja elfogadni a vereséget? A Lear Corporation Hungary Kft. esete rávilágít arra, hogy a munkavállalói jogokért folytatott küzdelem sosem ér véget, és a győzelem után is ébernek kell maradni.

A Lear Munkavállalók Szakszervezetének tagjai és vezetése nemrég még a sikeres bérmegállapodást ünnepelték a győri telephelyen, most azonban úgy tűnik, hogy a  győzelem édes íze sajnos hamar keserűvé vált ,mert egy váratlan bosszúhadjárattal néznek szembe. „Azt hittük, vége a harcnak, de csak most kezdődött az igazi küzdelem” – mondta Kozma Zsolt, a szakszervezet elnöke miután után a cég vezetése  bosszút  állva a személyén ellehetetlenítette a szervezet és az elnök munkáját.

Mit tehet ilyen esetben egy szakszervezet?

A Munkástanácsok Országos Szövetségének cikkét itt olvashatjátok ezzel kapcsolatban:

https://munkastanacsok.hu/botrany-az-autoipari-beszallitonal-bosszut-all-a-munkaltato-amiert-a-szakszervezet-nyomasara-kapnak-nagyobb-beremelest-a-munkavallalok/

Egy ilyen lépés egy munkáltató részéről, kis időre okozhat talán zavart, de sokkal inkább lesz kontraproduktív, hiszen a tagokat csak megerősíti abban, hogy a szakszervezetük jól dolgozik, értük dolgozik, az értük és érdekeikért védelmében tett cselekedetük erőt képvisel, és hatékony.

Ne feledjük el, aki a szakszervezet vezetését támadja az a szakszervezet egészét támadja.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Fel