Időteremtő – Időgazdálkodás tréning (nemcsak) szakszervezeteknek
Bizalmiknak és vezetőségi tagoknak, és persze mindenkinek szól az időgazdálkodási képzésünk, akit érdekel a téma, és szeretne több időt az életében a valóban fontos dolgokra.
Egy szakszervezet eredményessége és sikeressége rengeteg stratégiailag fontos alapvetésen múlik, de a gyakorlatban többnyire egy dolgon szokott állni vagy bukni:
az időn és az időzítésen.
“Sajnos nem volt rá időnk.”
“Sajnos ez nem fér bele az időnkbe.”
“Sajnos nem vettük figyelembe az időtényezőt.”
“Sajnos rosszul időzítettünk.”
A legeslegrosszabb formáció az, amikor felbukkan ez a gondolat: “Sajnos nem volt időnk szakszervezetet alapítani, és mostanra már lábbal tiporják a munkavállalói jogainkat.”
Az időgazdálkodás problémakörét egyébként néha nagyon nehéz felismerni, ugyanis – szerencsére – nincs a fejünk felett egy hangosan kattogó óra, ami pillanatról-pillanatra jelezné az idő múlását, és emlékeztetne arra, hogy jobban kellene bánnunk a percekkel, órákkal, napokkal, hónapokkal.
Az időgazdálkodási problémák jelei sokkal inkább ezek a mindennapokban:
- Stressz, amivel nem tudunk mit kezdeni.
- Elintézetlen feladatok, amik csak gyűlnek-gyűlnek, tornyosulnak.
- Irtózás az olyan hétköznapi műveletektől, mint például a telefonon történő ügyintézés, illetve általában véve az emberekkel való interakcióktól való ódzkodás.
- Halogatás mellé társuló disszonáns érzés, például bűntudat. (A tréningen teljesen új dimenzióba helyezzük a halogatás kérdéskörét, bűntudatod ne legyen!)
- Félreértések a kommunikációban, ezekből eredő kisebb-nagyobb viták.
- Elfelejtett fontos feladatok.
- Konkrétan időpocsékoló, felesleges tevékenységekbe való menekülés (rendszeres és rutinszerű meetingek például klasszikus esetei ennek, mint ahogy a közösségi tartalommegosztó oldalakon való órákig tartó scrollozás is).
Az időgazdálkodás készségének fejlesztése nem a legfontosabb egy szakszervezetben, de biztosan a legsürgetőbb ezt a területet fejleszteni.
Tedd rendbe az időgazdálkodásodat, hogy aztán a szakszervezeti szervezkedés 100%-os figyelmet kaphasson!
A szakszervezetek esetében az időgazdálkodás fejlesztését a lehető legszélesebb személyi körben kell elvégezni, hiszen ugyanolyan fontos egy bizalmi magas szintű időgazdálkodása, mint például az elnöké.
- A jó hír az, hogy az idővel való megfelelő gazdálkodás képessége könnyen fejleszthető.
- További jó hír, hogy igazi szakemberek segítenek mostantól a szakszervezeteknek az időgazdálkodásban:
– Valovits Nóra a Lear Gödöllő Szakszervezet volt elnökségi tagja, jelenleg a bizalmi.hu szakszervezeti hírportál szerkesztője, mint szakszervezeti szakértő,
– és Vidi Rita, Magyarország egyetlen időgazdálkodási szakértője, erről szóló könyv írója, és számtalan, a témában kapcsolódó képzés – főként vállalkozások, szervezetek számára – szervezője, trénere. - A rossz hír viszont az, hogy ennek a készségnek a fejlesztésére első nekifutásra néhány órát rá kell áldozni, és aztán a megtanultakat alkalmazni is kell a mindennapokban. De ugyebár pont azért olvasod ezt most, hogy ebben fejlődj, úgyhogy nem lesz gond :).
Időgazdálkodás tréning szakszervezeteknek – a bizalmi.hu szervezésében
- Online anyagok,
- 21 órányi intenzív, gyakorlatorientált, megvalósításközpontú online időgazdálkodási tréning,
- rengeteg hasznos infó,
- és soha többé nem lesz gond azzal, hogy nincs elég idő a valóban fontos dolgokra.
Kiknek való az Időgazdálkodás tréning?
- Neked való, ha szakszervezeti bizalmi, elnökségi tag, szakszervezeti alkalmazott, vagy ezen a területen lelkes aktivista vagy.
- Neked való, ha érzed az idő nyomását a napi feladatokban, és egyre kellemetlenebb a stressz hatása.
- Tapasztalod a fent felsorolt hétköznapi problémákat (stressz, elintézetlen feladatok, elfelejtett fontos dolgok, stb.)
- Szeretnél szakszervezetet szervezni, és nem akarod elkövetni a tipikus hibákat az időgazdálkodásban.
- Limitált létszámmal lehetőségük van nem szakszervezetiseknek is részt venni a képzésen, tehát vállalkozóként, civil szervezet vezetőjeként is várunk szeretettel, ha felismerted, hogy a képzésre szükséged van. Ha semmit sem vezetsz – még -, akkor is jelentkezhetsz természetesen.
Hogyan áll össze a tréning anyaga, tematikája és maga az egész képzés?
Egy logikusan felépített, saját magad tempójában befogadható, 21 különálló leckéből álló – eredetileg 21 napos – online tréninget kapsz meg egyben, mely már sokszor bizonyított a versenyszféra résztvevői számára is. Így 100%-ig biztosan vagyunk benne, hogy a szakszervezetek is kamatoztatni tudják a benne foglaltakat.
A képzés elnevezése: Időteremtő
Ne alibi-képzésre gondolj, ez nem egy 6 oldalas pdf, ez egy könyvnyi anyag 21 leckével, 21 szemléletformáló mondanivalóval, tehát ez kőkemény szellemi munka lesz részedről.
Amire még érdemes lélekben rákészülni: rengeteg komfortzóna tágító téma-feladat-gyakorlat kerül majd sorra, és bizony a leginkább dogma-leromboló célzattal.
Rengeteg tévhit kering az időgazdálkodás körül, például, hogy “Aki sokat alszik, az keveset él.” – ez konkrétan önpusztító tévhit, úgyhogy ha csak annyit elérünk a tréningen, hogy többet fogsz majd aludni, miközben a fent felsorolt problémáid sem fognak előfordulni, az már főnyeremény.
Mennyibe kerül a képzés?
A hiperintenzív, gyakorlatorientált, megvalósítás központú időgazdálkodás tréning részvételi díja:
INGYENES
Csak egy regisztráció, és máris hozzáférsz a képzés anyagához.
A képzés értéke 42.990,- forint, de te most ajándékba kapod!
(a lap alján találod a regisztrációs űrlapot, de addig is olvass végig mindent, nem szeretnénk, ha olyasmire jelentkeznél, amit igazából nem is akarsz :))
“Micsoda? Ez komoly? Ingyenes tréning ilyen fontos témában?” – merülhet fel a kérdés.
Úgy döntöttünk, hogy térítésmentesen tesszük elérhetővé az Időteremtőt, mert bár az időgazdálkodás szakszervezetek legégetőbb problémája a mindennapokban, de nem a legfontosabb problémája! Essünk túl rajta, aztán lehet foglalkozni a stratégiai kérdésekkel!
Az online verzióval mi is minimalizálni tudjuk a költségeinket, és számodra sem kerül semmibe végigtanulni az anyagot – divatos kifejezéssel: a karbonlábnyom így minimális lesz -, és közben megismerkedsz az oktatási módszerünkkel, így reménykedhetünk abban, hogy további képzéseink is majd érdeklődésre érdemesek lesznek számodra.
Mit várhatsz a tréningtől? Avagy mit ígérünk?
-
- 21 különálló leckét, feladatokkal (nem ajánljuk egyben átrohanni az egészen, tagold egész nyugodtan akár 21 napra szét a befogadását!)
- Valóban fontos és értelmes időgazdálkodási témákat.
- Valóban működő gyakorlati megoldásokat, amiket akár már aznaptól elkezdhetsz alkalmazni.
- Rengeteg tévhit lerombolását. A szokványos – priorizálj, fókuszálj – időgazdálkodási témák HELYETT itt sokkal mélyebb tárgyalásról lesz szó.
- Új rutin kialakításának lehetőségét, amivel az összes addigi időgazdálkodási probléma úgy megszűnik, mintha sosem lett volna.
- Megvilágosító erejű felismeréseket – ezek között lehetnek akár kellemetlennek tűnő, de annál felszabadítóbb erejű szembenézések is (önmagaddal).
- Időrabló vackoktól való végleges megszabadulást.
- A kérdéseidre válaszokat: nincs olyan időgazdálkodási kérdés, amire ne tudnánk válaszolni, a leckék alatt bátran kérdezhetsz!
- Összehangoltságot a munka, a küldetéstudatod és a magánéleted (családod) között.
- Az anyag végére zsongani fog a fejed a sok új tudástól, de ezt jó értelemben értsd: ez újjászületés is egyben, hiszen ahhoz, hogy új dolgokat építsünk, le kell rombolnunk a régi, rogyadozó, nem működő dolgokat.
- Kész terveket a jövőre nézve.
- A tréning után egész más gondolati világgal fogsz ébredni, és jobb kedvvel fogsz a jövőbe tekinteni.
Mit ne várj az időgazdálkodás tréningtől?
- Semmiségekről való hosszas értekezést.
- Száraz, szakmai szövegeket.
- Sűrűn teleírt prezentációkat.
- Unalmat.
- Értelmetlen dolgok századszori újra kitárgyalását.
- Megoldhatatlan feladatokat.
- A korábbi, nyilvánvalóan nem működő időgazdálkodási “megoldásaid” igazolását.
- Az “Á, te nem tehetsz tényleg semmiről” elv jelenlétét.
Ezek helyett sokkal inkább várj:
- Lelkesedést,
- logikát (józan paraszti észre alapozva),
- kreativitást,
- szemfelnyitást,
- homlokracsapós felismeréseket,
- hatalmas bólogatásokat,
- olykor nevetés,
- összképlátási képesség fejlődését,
- bizalmi légkört,
- és közben mégis koncentrált figyelmet.
Hogyan néz ki a képzés technikailag? Hogyan kell ezt elképzelni?
A regisztráció után egy visszaigazoló emailben megkapod az anyaghoz való hozzáférés közvetlen linkjét és a jelszót, aztán a megadott linken szépen sorakozva várnak téged az Időteremtő leckéi, mind a 21-en.
Haladj majd sorban!
REGISZTRÁCIÓ
A regisztrációval elfogadod az Adatvédelmi tájékoztatónkban foglaltakat.
Jó munkát kívánunk!
Nóra és Rita